Forsida

Lærlingsamling 2018

Fylkeskommunen inviterer lærlingar og lærekandidatar som har teikna lærekontrakt i 2017 til lærlingsamling. Ein representant frå lærebedrifta, anten fagleg leiar eller instruktør, er også velkommen til å melde seg på.

Samlinga tek opp aktuelle tema for læretida og for deg som seinare fagarbeidar. Sjå programmet. Vi ser samlinga som ein del av opplæringa, og oppmodar sterkt til deltaking. Arbeidsgjevar bør gi deg fri med løn denne dagen.

Sogn
Vesterland feriepark, Kaupanger, tysdag 6. februar kl 09.15 – 15.15

Nordfjord
Eid vg skule (kinosalen), Nordfjordeid, onsdag 7. februar kl 09.15 – 15.15

Sunnfjord
Førdehuset (Festsalen), Førde, torsdag 8. februar kl 09.15 – 15.15

Vi ser det som naturleg at du møter i den regionen lærebedrifta di ligg. Men om det passar betre, melder du deg på ein av dei andre stadene. Påmeldinga er bindande, så dersom du likevel ikkje kan møte, må du gi melding om det.


Det er svært viktig at vi veit kven som møter, i tilfelle vi må gå ut med informasjon i siste liten.

 

Påmeldingsfrist: måndag 15. januar.

 

 

Vel møtt!


Sissel Brusegård                                  
teamleiar opplæring i bedrift

Knut Grinde
rådgjevar

Påmeldingsskjema

Det er tre samlingar i fylket, og vi ser det som naturleg at du møter i den regionen lærebedrifta di ligg. Men om det passar betre, melder du deg på ein av dei andre stadene. Også representant frå lærebedrifta er velkomen, anten fagleg leiar eller ein instruktør.

Påmeldingsfrist

Påmeldingsfristen er passert, det er ikkje lenger mogleg å melde seg på. Ta kontakt ved spørsmål.

Program for lærlingesamlinga

    

  • 09.15- 09.30

    Opning

     v/ Sissel Brusegard, teamleiar opplæring i bedrift.

  • 09.30-10.30

    Fagopplæring – informasjon og problemstillingar i læreforholdet.

    Å vere arbeidsgjevar- forventningar til lærlingen

    v/ Ingunn Wik Djønne, rådgjevar Sogn og fjordane fylkeskommune og Roald Standnes, leiar i opplæringskontora sitt samarbeidsutval.

  • 10.30-11.25

    Å vere arbeidstakar- rettar, plikter og løn. Svart økonomi

     v/ Øyvind Møller, ungdomssekretær LO

     

     

     

  • 11.25-11.50

    Utdanning etter fagbrev- tilbod gjennom fagskular

    v/ fagskulen Sogn og Fjordane

  • 11.50–12.50

    Lunsj



     

  • 12.50-13.40

    Den kulturelle skulesekken

    Konsert og foredrag med Askil Holm.

    Askil Holm frå Namsos er ein spelemannspris- vinnande låtskrivar, artist, plateprodusent og skodespelar. I tillegg er han initiativtakar og lærar ved bachelor- og masterstudiet "Låtskriving og artist» ved Universitetet i Agder.

    Han har gjort suksess som plateartist, m.a. med ”Halleluja-Live” og ”Halleluja-vol 2” i lag med Kurt Nilsen, Espen Lind og Alejandro Fuentes.     

    Alt er mogleg, heiter foredraget hans. Han vil gje eit musikalsk foredrag om det å vere entrepenør i dei kreative næringane, og det å utvikle prosjekt frå ide til ferdig produkt.                                      

     

  • 13.40–13.55

    Pause

  • 13.55-14.15

    Informasjon om tenesta og problemløysing i læreforholdet

    v/ elev- og lærlingombod Venke Nordeide

  • 14.15–14.55

    Sjåfør – som privatperson og i jobb

    v/ representantar frå Statens vegvesen.Sissel Nondal, Reidun Tryggestad og Mona Iren Lid

     

     

  • 14.55–15.15

    Oppsummering og evaluering

    v/  Sogn og Fjordane fylkeskommune, opplæring i bedrift

Kontakt

Fyll ut skjemaet under om du har spørsmål om samlinga. Ring evt. tlf. 977 72 820

{{ forms.contact.errors.get('name') }}
{{ forms.contact.errors.get('email') }}
{{ forms.contact.errors.get('message') }}
{{ forms.contact.errors.get('recaptcha_token') }}

Deltakarar

  • Fornamn

    Etternamn

    Bedrift

  • Knut Grinde
    Sogn og Fjordane fylkeskommune
  • Agnete Roska
    Førde kommune
  • Ingrid Espelund
    Sogn og Fjordane fylkeskommune
  • Mariann Aas
    Sogn
  • Celine Jenssen
    Eikefjord barnehage
  • Koen Lancee
    Videonor
  • Mathias Indrebø
    Neisa
  • Eirik Skilbrei
    Byggmester Stølsvik
  • Reidar Gausemel
    Eid ungdomskule
  • Janne Beate Asheim
    Intersport, Sogndal
  • Johannes Håberg
    Localhost
  • Harkaman Shivakoti
    Flora kommune
  • Martin Gravdal
    Furevik AS
  • Ole Starheim Nese
    Fjord1
  • Erikke Lunde
    Stryn kommune, sjukeheimen.
  • Keyty Planeta
    Leikanger Barneskule
  • Brage Kapstad-Nygaard
    Nyheimvegen Barnehage
  • Helene Svedal Venes
    Trudvang Skule
  • Vegard Sæle
    Relacom AS
  • Andreas Støfring
    Jostein Sunde AS
  • Simen Christoffer Rye Hestenes
    Utvik Bygg
  • Bendik Liseth
    Liseth elektro
  • Siri katrin Sårheim
    Gloppen kommune
  • Sindre Hellebø
    Bilfinger
  • Henrik Glosvik
    Gravdal gruppa as
  • Anders Herstad
    Sysikt
  • Trym Ottersen Gjøstein
    Serit Fjordane IT
  • Bjørn Kvalheim
    Opplæringskontoret for fiskeri og harbruksfag
  • Cecilie Nondal
    Solsida barnehage
  • Ina Malene Tytingvåg
    Sunde skole
  • Julie Furnes
    K.Steømmen
  • Kristian Styve Kråkenes
    Helse Vest IKT
  • Ole Marcus Bergheim
    Fylkesmannen i Sogn og Fjordane
  • Tarjei Kjeilen
    Førde Elektro og Rør AS
  • Marius Henriksen
    Stadyard AS
  • Jonas Bakke
    Stadyard AS
  • Marit Nygård
    Clas Ohlson
  • Elisabeth Hamre Tunold
    Halbrend Bhg
  • Ulrik Auflem Eikås
    Nordfjordnett
  • Caroline Dalsbotten
    Vangen barnehage
  • Stian Vindheim
    Jysk
  • Fanuel Nteziryayo
    Serit Fjordane IT
  • Karoline Hovland Fimland
    Førde Kommune
  • Tord Dvergsdal Engebø
    Tømrar Trond Falkenstein
  • Thor-Magnus Higraff
    Bjørgsmat
  • Sander Gudvangen
    Fs Anlegg As
  • Amina Ølstad
    Kyrkjebø sjukeheim
  • Concepcion Dalseth
    Eid Eldretun
  • Dennis Dale Lillehauge
    Statnett SF
  • Jim Sletten
    Statnett SF
  • Ivar Brekke
    Sognekraft
  • Nataniel Eide
    Berge & Co
  • Jonas Berg ødven
    Berge & co
  • Bjørn Moheim
    Vik Sparebank
  • Aleksander Haugland
    Coop mega
  • Markus Holme
    Frydenbø Bilsenter Førde
  • Stian Sægrov
    Helse Førde HF
  • Mathias Hagen
    Localhost
  • Karianne Mo
    Ice Planet
  • Sandra Holen Årevik
    Sogn og Fjordane fylkeskommune
  • Syver Natvik
    Gardit
  • Mathias Herland
    Havyard Leirvik
  • Erlend Strand
    Havyard
  • Alicja Pankowiecka
    Vik sparebank
  • Elisabeth Aven Langeland
    Havyard Ship Technology
  • Marita Holen
    Rones Barnehage
  • Ørjan Øyrehagen
    Frydenbø bilsenter Avd Sogndal
  • Øyvind Torsvik Myrvollen
    Sønnico AVD. Florø
  • HÅVAR EGGUM
    Toreh ovland as
  • Nikolai Støfring
    Entreprenørservie
  • Marte Elise Stølen
    Quality Hotel Sogndal
  • Kristian Kvamme
    Veidekke industri
  • Sanne Elisabeth G Hegrenes
    Stryn Omsorgsenter
  • Ann Helen Espeseth
    Helse Førde
  • Trine Yttri Fossøy
    Lærdal bu-og omsorgsheim
  • Per-Jonas Otterlei Moen
    Eid Elektro
  • Emil Løvoll Pettersen
    Sætren AS
  • Håkon Bøe
    Sætren AS
  • Håvard Berge
    Sætren AS
  • Lasse Bolstad
    Sognekraft
  • Monica Rønhovde Hunskår
    Kulatoppen
  • Eskil Veum Forthun
    Linjestrekk as
  • Nicolay Jore
    Stryn Energi
  • Marit Silje Husabø
    Sogn og Fjordane fylkeskommune
  • Line Bergheim
    Sogn og Fjordane fylkeskommune
  • Marthe Fitje
    Sogn og Fjordane fylkeskommune
  • Robin Rambjørg
    Multivolt
  • Anders Nes
    Fjordane it
  • Benedicte Eksund Olsen
    Barnehage og skule
  • Anita Turlid
    Aurland kommune Vangen barnehage
  • Rebecca Barmen
    Vågsøy kommune
  • Kristian Veum
    FS anlegg
  • Karoline Eikenes Hilde
    Skogstad Sport AS
  • Ma Jho-ann Lopez
    Kinnvegen 1B
  • Iris Mari Andreassen nordbotten
    Bu og avlastningstenesta
  • Inge Larsen
    Førde Kommune
  • Espen Kvamme
    Røyseth Maskin AS
  • Andreas Tistel
    Relacom
  • Silje Lindborg
    Clas Ohlson
  • Ruben Gjøringbø
    Florø bygg
  • Elisabeth Øynebråten
    Vangen barnehage Aurland kommune
  • Oda Sæbø
    Fresvik barnehage
  • Kristin Anita Tyssebotn
    Stil frisør & Velvære
  • Weronica Øvstetun
    Stil Frisør & Velvære
  • Olve Sandvik Teige
    Bravida
  • Jørgen Leine
    Hydro
  • Ørjan Luggenes
    Hydro
  • Marco Johannes Tugade Pyykkønen
    Hydro
  • Thea Vallestad
    Haugane barnehage
  • Simon Midthjell Bjørnsen
    Sønnic
  • Jostein Ryum
    E-CO energi
  • Amanda Bronnes
    Farnes barnehage
  • Jørgen Sygnabere
    Nordbohus Sogn AS
  • Arnt Bjarne Landøy Landøy
    Seljestokken Båtverkstad A/S
  • Nina Seljestokken
    Seljestokken Båtverkstad A/S
  • Nikolina Konstanse Førde
    Hydro
  • Lars Tore Sjåstad
    SFE Nett AS
  • Olav Finden Skaim
    E-CO Energi
  • Ingrid Nesheim
    Førde Kommune, Førdehuset
  • Alexander Indrekvam
    Komplett bygg vest
  • Sondre Svartefoss
    Røyseth maskin
  • Maria Kjærvik
    Aurland helsetun
  • Siri Terum Skarsbø
    Aurland Helsetun
  • Sivert Flaten Espeseth
    Espeseth Bygg AS
  • Isabell Molnes
    Steyn omsorgssenter
  • Joachim Dreyer
    Frydenbø Bilsenter
  • Helene sulema Nydal
    Studio hår AS
  • Mathias Vangen
    Fjord1
  • Oddbjørn Melheim
    Caverion
  • Ciril Myren
    Joker loen
  • Henning Førde
    Skår vvs
  • Hans-Olav Lokøy landsvik
    Hydro
  • David Kimani
    Sunnfjord energi AS
  • Sondre Øren
    Lærdal kommune/lærdalsøyri barnehage
  • Marco Lyngstad
    Fokus elektro
  • Ola Vegard Ødegård
    Skår VVS
  • Jakob Endestad
    Fokus Elektro
  • Jarle Konglevoll
    Egil Førde
  • Arne-Kristian Taklo
    Ulvesund Elektro
  • Anders Walaker
    Byggmester Langeteig og Volldal AS
  • Silje Kjelsnes
    Førde Helsetun
  • Tonje Fiona H Gulbrandsen
    Dale rør
  • Håkon Hollevik
    Bilfinger
  • Frank Robin Skårhaug Olsen
    Berge og Co Stryn
  • Eskil Njøs
    Åsen & Øverlid as
  • Inger Lise Skjerlie
    Aurland Helsetun,Aurland Kommune
  • Aila Øvstetun
    Stryn omsorgssenter
  • Marion Hansen
    Fokus elektro
  • Joakim Skjeldestad
    Byggsenteret Audun Hundere As
  • Kristian Stokkenes
    Bødal og Næss Bygg AS
  • Stig-Magne Aase
    Berge & Co
  • Even Hunshamar
    Josvanger Elektro
  • Simen Haarklau
    Felleskjøpet
  • Mikkel Garshol
    UNU AS
  • Tor-Erik Halsteinslid
    Hagen
  • Line Standal
    Naustdal kommune
  • Margrethe Underlid
    Lunden barnehage, deretter Naustdal barneskule
  • Skjalg Are Lyngstad
    SFE Nett
  • Elisabeth Solhaug
    Pro Opplæringskontor
  • Bente Bergum
    Luster kommune
  • Adrian Gangsø Hegrens
    Grønsberg bygg as
  • Adrian Hagen Henden
    Eid Elektro
  • Marcus Hafsås
    Havyard
  • Robin Johan Padlesak
    Toyota Sogn AS
  • Emilia Gravdal
    Lærdal ambulansestasjon
  • Anders Flore
    Ingeniør Kåre Tvinnereim
  • Vilde Andrea Hovland
    Helse Førde
  • Andreas Aase
    Norgeshus Naustdal Bygg AS
  • Elise Savland
    Ferske Smakar
  • Charlotte Hjelmeland
    Capilli Frisør
  • Jonas Høvig
    Eid Elektro
  • Mats Hauge
    Hoff og Knudsen
  • Tormod Arstein
    Straumsnes bygg as
  • Adrian Hoffmann
    Gravdal gruppa
  • Tord Bruland
    Vikane Omsorgssenter
  • Lars Idar Solheim
    Toyota Førde
  • Amalie Skogstad
    Vikane omsorgssenter
  • Camilla Tindvik
    Sogn og Fjordane fylkeskommune
  • Agash Puthi
    Jon Strømsnes AS
  • Kristján Morthens
    Toyota Førde
  • Geir Haukaas
    Sunde skule
  • Kåre Tvinnereim
    Ingeniør Kåre Tvinnereim
  • Thomas Sundal
    Eid Elektro
  • Robert Risnes
    Lotteri- og stiftelsestilsynet
  • Jermund Kvåle
    Walther Sæthre og co AS
  • Eli Janne Brendsdal
    Marine harvest
  • Raymond Helleland Sætre
    Sognekraft
  • Oskar Os
    Elkem
  • Kjetil Berg
    Sogn og fjordane fylkeskommune
  • Ole-Tobias Yndestad
    Saga fjordbase
  • Øyvind Alræk
    Havlandet Forsknings Laboratorium
  • Andreas Eikefjord Standal
    Havlandet Forskningslaboratorium AS
  • Sunniva Hokstad Sagstuen
    Sogn og Fjordane fylkeskommune
  • Hege Henden
    Helsesektor
  • Martin Lervåg
    Byggmester stølsvik
  • Bartosz Ignatowicz
    Maler Rune Skilbrei
  • Ina Malen Nygård Leite
    Stryn omssorgssenter
  • Sigrid Langeland Grønmo
    Stryn Kommune
  • Malin Horstad Dale
    Extra Naustdal
  • Stein Rune Bakke
    Caverion
  • Henrik Espelund Myklebust
    Caverion
  • Morten Hellenes
    Bent Vikøren AS
  • Johan Skorge
    Tools
  • Eirik Buene
    Buene Røyrservice AS
  • Malene Hellebust
    Førde kommune
  • Benjamin Bjerknes
    XL Bygg Farsund bygg AS
  • Szymon Januszyk
    Pelagia Kalvåg
  • Sofia Grønnevik
    Alfred Olset
  • Martin Ellingsund Redal
    Bjerk og Brendø
  • Manilat Boonto
    Sogn og Fjordane fylkeskommune, Opplæringsavdelingen
  • Kristine Lyngbø
    Bremanger kommune
  • Frida Vallestad
    Gaular bygde og sjukeheim
  • Stine Myrvang Nesje
    Bremanger Kommune
  • Anja Hellebust Løtuft
    Cubus
  • Julie Valvik
    Gullfunn
  • Marius Kroken
    Tine
  • Chalida Chotikarnmongkhol
    Henjahaugane barnehage
  • hyverson silva
    hydro høyanger
  • Ådne Fardal Norheim
    Dvergsdal & Sunde
  • Espen Petersen Heggen
    Norgesvinduet Bjørlo
  • Lars Midthjell Gjørven
    HS Bygg
  • Ronja Strandberg
    Hauge oppvekst
  • Martin Hugøy
    Hydro Aluminium Øvre Årdal
  • Malin Lunde Nore
    Helse Førde
  • Arve Sæthre
    Walther Sæthre & Co AS
  • Stian Skår
    SFE Nett AS
  • Kjetil Haukås-Eide
    data elektronikk
  • Aslaug Ljostveit
    Opplæringskontoret for offentleg sektor i Sogn og Fjordane
  • Jørgen Lambrechts
    Byggmester Folkestad AS
  • Andrea Brekke
    Sogn og Fjordane Fylkeskommune
  • Eirik Hetkamp-Andersen
    Leikanger Barneskule
  • lars edvin sperle
    Bilfinger
  • Nulek Slinde
    Sogndal kommune
  • Iren Nordheim
    Heimetjeneste PU.
  • Tor Olav Kvam
    Aurland Energiverk AS
  • Tore Skjøtskift
    fjordane folkehøgskule
  • Gunnhild Myklebust
    Fjordane Folkehøgskule
  • Kristoffer Svedal
    Høgskulen på Vestlandet
  • Jonas risnes Øyre
    Nordbohus sogn AS
  • Marianne Åsarmoen Slinde
    Sogndal hjemesjukeplein
  • Olaug Marie Bjelde
    Luster kommune
  • Kristian Farnes
    Sunnfjord Elektro
  • Henrik Posthoorn
    Ewos
  • Camilla Tuften Rivedal
    Extra Førde
  • Jan magnus Botnen
    Hafs elektro & rør
  • Mathias Vee Vee
    Nundal Consult AS
  • Are Erikstad
    Terje Sunde AS
  • Per Are Fauske Blikås
    Magne Hafstad
  • Ådne Tuften
    Tharaso
  • June Nedreberg Holmøy
    Stryn kommune
  • Tallak Hugøy
    Entrepenørservice
  • Adrian Svartefoss
    Intin
  • Anfinn Mølnvik
    Vestlandshus Sogn
  • Fredrik Reiakvam
    Magne Hafstad
  • Aprajita Fosse
    Blix Hotell
  • Sissel Nybakk
    SPAR Hafslo
  • Trude Sterri
    SPAR Hafslo
  • Klaidas Mockapetris
    Luster Kommune
  • Sander Talsæte
    Magne Hafstad AS
  • Thomas Andreassen
    Sogndal kommune
  • andreas fosse
    nundal consult
  • Jenny Steinsund
    Coop Mega
  • John David Vassbotn
    Maler Rune Skilbrei
  • Ingunn Årdal
    Prestebøen Bu og avlastningsteneste
  • Malin Kolseth
    Luster kommune
  • Mette Ruud
    Luster Kommune
  • Thomas Einen
    Autoforum
  • Vegard Marius Benjaminsen
    Autoforum AS Førde
  • Brage Seime Øygard
    Sande Settefisk AS
  • Anders Lereng
    Indre Sogn Sparebank
  • Connie Nybø
    Hjemmesykepleien
  • Per kåre Eldevik
    havyard ship technology as
  • Anne Britt Korneliussen
    Flora Omsorgssenter
  • Jannike Veka
    Askvoll Kommune
  • Sebastian Haughom
    DIFI
  • Tonje Larsen
    Sjukeheim
  • Bjørnar Bruland Stensaker
    Westcon yards
  • Joakim Egeberg
    Ulvesund Elektro
  • Thomas Wilke
    Sande Settefisk AS
  • Thomas Svartefoss
    Straumsnes Bygg AS
  • Lene Bolstad
    Luster omsorgssenter
  • Venke Alme
    Luster omsorgssenter